___

1. prosince 2008 v 20:20 |  Filmografie

Filmy v jenž hrál hlavní roli Michael JacksonCaptain EO - Kapitán Eo
Rok: 1986
Režisér: Francis Ford Coppola
Producent: George Lucas
  • 12. 9. 1986 - premiéra v Epcot Centre, Disney World, Florida
  • 13. 9. 1986 - premiéra v Disneylandu, Pasadena, Kalifornie
  • délka trvání: 17:28
  • 3D snímek, výrobní náklady: cca $30 milionů
Kapitán EO [Michael Jackson] je na vesmírné misi se svým týmem, aby našli Zlou královnu [oskarová Anjelica Huston] a předali jí velmi spaciální dárek. Kapitán Eo svým bojem a tancem vysvobodí lidi z otroctví Zlé královny. Tento film můžete shlédnout v Disney parcích na celém světě (USA, Tokyo, Japonsko, Paříž ...).

The Wizard of Oz - Čaroděj ze země Oz
Rok: 1978
Režisér: Sidney Lumet
Producent: Rob Cohen
Muzika: Quincy Jones
  • 1977 - Říjen/Prosinec - začátek natáčení
  • 25. 10. 1978 - premiéra v Los Angeles - The Pitt's Century Plaza Theatre, cena za lístek: $150
Obsazení:
Dorotka: Diana Ross
Strašák: Michael Jackson
Plecháč (tin man): Nipsey Russel
Zbabělý lev: Ted Ross

Čaroděj ze země Oz je fantastický muzikál inspirovaný Brodwayskou scénou a dílem L. Franka Bauma "The Wonderful Wizard of Oz". Natočený pro Motown. U nás jste jej mohli už 2x vidět v televizi na ČT2. Děj: Dorotka je ostýchavá učitelka z mateřské školky, která se dostane do úžasné země, když jde po žluté cestě. Přidají se k ní Strašák z polí, který by chtěl mozek, plecháč, který hledá svoje srdce a lev, který hledá svou odvahu. Tento brilantně natočený muzikál byl Michaelovou první šancí prokázat svůj herecký talent. Ve své knize Moonwalk popisuje své zážitky z natáčení a stěžuje si, že všechny kroky se naučil nejdřív a ostatní si ho za to dobírali. Ve filmu nejvíce vynikla písnička "Ease on down the road", duet Michaela a Diany Ross, která se stala hitem.

Moonwalker
Rok: 1988
Režisér: Jerry Kramer & Colin Chilvers
Producent: Dennis E. Jones & Jerry Kramer
Scénář: Michael Jackson
  • 11. 10. 1988 - premiéra ve Velké Británii
  • 10. 1. 1989 - Moonwalker vychází na videu, v prodeji (během prvních 2 měsíců prodáno více jak 600,000 kusů) překonává "The Making of Thriller".
Michael [Michael Jackson], Katy [Kellie Parker], Sean [Sean Lennon] a Zeke [Brandon Adams] si užívají házenou, když je jejich život náhle ovlivněn zlým Panem Velkým [Joe Pesci], který unese Katy a chce zničit každého, kdo by chtěl zabránit jeho plánům. Film je jakousi magicku cestou do Michaelovy duše. Je protkán Michaelovými videoklipy a myšlenkami, snaží se jasně ukázat pomyslnou hranici mezi dobrem a zlem. Moonwalker měl být původně uveden do kin, ale nakonec se tak nestalo a vyšel na videokazetách. Okamžitě se stal nejprodávanější videokazetou všech dob. U nás běžel na televizi Prima.

Ghosts - Duchové
Rok: 1996
Režisér: Stan Winston
Producent: Michael Jackson, Stan Winston & David Nicksay
Muzika: Nicholas Pike & Michael Jackson
40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj:Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. Někdo říká, že je to Michaelův nový thriller. To posuďte sami.


Miss Cast Away
Rok: 2004
Režisér: Bryan Michael Stoller


source michaeljacksonweb.cz, děkuji zdroji :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.
COPYRIGHT © 2008 - 2009 . Bez souhlasu majitele blogu NEKOPÍROVAT